Lorenzo, motosiklet değişimi fiyaskosunda takımı suçluyor

Jorge Lorenzo, Çek GP’si umutlarının, Ducati’nin motosiklet değişimi esnasında hazır bir motosiklet bulundurmaması nedeniyle yıkıldığını söyledi.

İkinci turda pite girme kararı alan Marquez’in stratejisine cevaben Lorenzo için pit çağrısı yapan Ducati, ikinci motosikleti gereken zamanda hazır edememişti. Lorenzo, bu yavaş pit stop nedeniyle 19. sıraya düşmüş ve düzgünce ayarlanmamış motosikleti yüzünden de en fazla 15. sıraya yükselebilmişti.

“Bizim problemimiz, motosikleti kuru şartlar için hazırlamaya karar vermede gecikmemizdi. Bu gecikme ve yaşadığımız problemler, Marquez’e avantaj kazandırdı; çünkü onlar, motosikleti hazırlamayı muhtemelen gridde planlamışlardı.”

“Pite girmeden üç viraj önce, motosikletime bir bildirim geldi. O sırada motosikletin hazır olduğunu düşünmüştüm; ama değildi. Takım, Marc’ın aniden hızlanmış olduğunu görünce risk alarak bildirimi erken gönderdi.”

“Pite girince takımın motosiklet üzerinde çalıştığını, süspansiyonu değiştirdiğini ve doğru ayarları yapmaya çalıştıklarını gördüm. Motosiklet biraz garip hissettiriyordu. Ayarların; yarı ıslak, yarı kuru zemine göre yapıldığını söylemişlerdi. Bu aşamadan sonra hızlı gidemememin nedeni buydu.”

Yarışı kazanmak için harika bir fırsattı

“Motosiklet bana o kadar güven vermişti ki, ne kadar yağmur yağarsa yağsın çok hızlıydım. Ancak ne yazık ki yarıştan 15 dakika önce pist kurudu.”

“Yağışlı hava şartları, Ducati ile ilk zaferimi kazanmam için mükemmel bir fırsattı. Bugün bu şansa sahip olduğumu hissetmiştim.”

“Bu yıl birçok hata yaptık. Bu seferki hata ise takımındı. Bunu kabul etmeliyiz.”

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir