Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması İle Kediniz Formda Kalsın

Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması İle Kediniz Formda Kalsın
1 ile 10 yaş arasında olup kısırlaştırılmış kedilerde hareketsizlikten dolayı iştah açılması olabilir. Bu gibi durumlarda royal canin kısırlaştırılmış kedi mamasıile kediniz kolaylıkla kilo almadan form tutabilir. Yüksek lif içeriği ve düşük yağ değerleri ile üretilen bu mamalar idrardaki asit oranının kontrol altına alınmasını da sağlarlar. Protein oranları sayesinde kas kütlesinin azalmasını engeller. İçeriğindeki vitaminler ve yeşil çay özü gibi ek maddeler sayesinde kedinize hareketlilik kazandırır. Formülünde eklem sağlığını korumak için kıkırdak koruyucu besin maddeleri ve özel yağ asitleri vardır. Kedilerde kilo alımının kontrol altına alınmasını sağlarken böbrek sağlığını da korur.
Kedilerin Beslenmesinde Kedi Mamaları
Bir kedi sahibi olduğunuz gün kedinizi eve ilk getirdiğinizde öncelikle kendisine ait olduğunu belirleyebileceğiniz bir yerde bir kap mama ve bir kap su hazırlayın. Eğer kediniz yetişkin bir kedi ise ortalama olarak günde 70 gram mama tüketebilir. Eğer kediniz yavru ise sindirim ve boşaltım değişikliklerine neden olabilecek mama değişikliğinden kaçının. Mama değişikliği için kediniz eve alışana kadar bir süre beklemelisiniz. Bu sayede kedinizin ishal olmasını engelleyebilirsiniz. İlk zamanlarda eski ve yeni kedi mamaları karıştırılmalıdır. İlk 2 gün %75 eski ve %25 yeni mama karışımı, sonraki günler yarı yarıya ve bir hafta sonra tamamen yeni mama kullanabilirsiniz.
Kedi Tuvaleti Nasıl Olmalıdır?
Evinizde kedi beslediğiniz zaman en büyük sorunlardan birisi kedi tuvaleti olur. Bu soruna çözüm olarak tuvalet hakkında bilgilere ihtiyacınız olabilir. Kediler için sert plastikten içi 5 santimetre derinlikte ve kedi kumu ile dolu bir kap tuvalet olarak iş görecektir. Kabın derinliği yeterli düzeyde olduğunda kumun etrafa saçılmasına ve etrafın kirlenmesine engel olacaktır. Eğer üstü kapalı tuvaletler kullanırsanız kokunun dışarı yayılmasını da engelleyebilirsiniz. Tuvalet her zaman kedinin ulaşabileceği kolay bir yerde olmalıdır. Sıklıkla temizlenmesi gerekir. Her gün plastik bir kürek yardımıyla kirlenen kum kısımları atılmalı ve yerine yeni kum eklenmelidir. Ayrıca kap haftalık olarak sıcak suyla yıkanmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir